Wózki dla świata

Wraz z amerykańską organizacją „Joni & Friends” i lokalnymi władzami, realizujemy program pomocy osobom niepełnosprawnym, poprzez nieodpłatną dystrybucję wózków inwalidzkich i sprzętu rehabilitacyjnego.

Wózki dla świata 2017

„Wózki dla Świata to coroczna akcja w którą Hosanna Lublin jest zaangażowana razem z organizacją Joni&Friends. 10 czerwca 2017 roku spotkaliśmy się w budynku Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego najpierw na szkolenie i refleksje związane z zaangażowaniem, włączaniem w życie społeczne ludzi niepełnosprawnych, a potem by przekazać bezpłatnie sprzęt rehabilitacyjny, wózki dla osób niepełnosprawnych.

Słuchaliśmy dzisiaj niezwykłej historii Guido i Jenny, małżeństwa, które zostało zawarte 15 miesięcy temu. On kilkanaście lat temu uległ wypadkowi, w wyniku którego stracił czucie w nogach. Są kochającym się małżeństwem. To, co przeżył w trakcie wypadku, i później, spotkanie z Bogiem, doświadczenie Bożej obecności i Bożego działania było czymś niezwykle zachęcającym dla każdego z nas, którzy znajdujemy się w o wiele lepszej sytuacji.

Dziękujemy Bogu za ten czas, i za wszystko czego mogliśmy w tym dniu doświadczać i za wszystkich ludzi niepełnosprawnych, którzy przyjechali tutaj ze swoimi rodzinami żeby otrzymać sprzęt, który będzie im potrzebny do w miarę normalnego funkcjonowania.

Informacja z „Panoramy Lubelskiej” TVP Lublin, 18.06.2013 r.
Społeczność Chrześcijańska CentrumSpołeczność Chrześcijańska Centrum